please wait, site is loading

Kripto Web

17.01.20 13:10 OSINT в Україні: як держава шостий рік створює неефективні інформаційно-розвідувальні структури

Нагадаю, що InformNapalm не належить до структур МО чи будь-яких інших державних підрозділів чи спецслужб (може саме тому ми і ефективні всі 5,5 років) і це визнаний факт не тільки в Україні, а і в інших куточках світу. Доречі, весь наш бюджет зараз завдяки донейтам становить трохи більше $1000/міс (витрати на сервери, ПО, техніку). Долучитись до його збільшення на невеличку суму, якщо у вас є бажання, можна тут: https://www.patreon.com/informnapalm.

Я не хотів в цьому місяці робити посилання на сторінку донейтів, бо розумію, що після новорічних свят — це марна справа, але от прямо зараз мені розповіли, що на 6-му році війни (от вже прямо скоро скоро) західні партнери України створять при МО супер підрозділи з OSINTу і волонтери (тобто ми) будемо вже зовсім не потрібні (бо не зручні та не керовані згори).

Приблизно це саме я чув і коли створювали МІП, потім якісь інші стратегічні підрозділи на розвиток яких виділяли багато грошей, але їх ефективність зводилась до імітації бурхливої діяльності чи роботи на імідж окремих посадових осіб, а не на ефективну протидію РФ. Дуже часто вони просто намагались хоча б наслідувати наш стиль діяльності, але через бюрократію та совкові підходи, або просто дурість їх керівників виходило воно якось незграбно.

Але може з приходом Зе-сонцесяйного ситуація раптом змінилась і ті "менеджери" та "комунікатори", які минулі роки демонстрували цілковиту неспроможність та не ефективність раптом перетворилися із гарбузів у карети і вже за нові вливання нарешті почнуть прорив інформаційного простору? Побачимо)) Раптом і справді можна буде спокійно покластися на державу...та піти на умовну "пенсію", зайнятись фермерством чи вирощувати яблука.

Може мій скепсис передчасний, хоча, як показує досвід, якщо немає політичної волі і цілеспрямованої стратегії, то можна хоч золотими моніторами обвішати кімнати для "гіпер-супер-кібер OSINTу", а на виході вийде бульбашка.

В будь-якому випадку, я дотримуюсь думки, яку колись висловив Нікколо Макіавеллі:
«Не золото, як всі думають, а хороші солдати – пружина війни, бо за золото не завжди знайдеш хороших солдат, а хороші солдати завжди дістануть золото».
Тобто далеко не завжди за великі гроші можуть створити щось якісне і гарне, якщо немає внутрішньої мотивації та духовної рушійної сили до дії задля перемоги. І це слова не заздрості чи образи, а лише особистого досвіду. За гроші солдата можна оздобити технічно, придбати йому суперзброю, техніку та прикрити тил, але це залишиться лише малоефективною оболонкою, якщо у солдата слабкий дух чи розум.Джерело статті: “https://censor.net.ua/blogs/3170452/osint_v_ukran_yak_derjava_shostiyi_rk_stvoryu_neefektivn_nformatsyinorozvduvaln_strukturi”