please wait, site is loading

Kripto Web

Об’єдналися проти Росії: Естонія та Фінляндія збудували спільний газопровід

13.12.2019 06:31

Естонія та Фінляндія об’єднали свої газотранспортні системи за допомогою газопроводу Balticconnector. Це допоможе країнам інтегруватися у газовий ринок ЄС і зменшити залежність від Росії.

Новий газопровід ввели в експлуатацію на місяць раніше за запланований термін, повідомляє Deutsche Welle. Це відкрита магістраль, але частина її пролягла по дну Фінської затоки. Сушею 55 км проходить по території Естонії і 21 км по території Фінляндії.

Новини
США вводять найпотужніші санкції проти "Північного потоку-2"

"Кошторисна вартість проєкту становила 250 млн євро, з яких 75% було надано Єврокомісією в рамках спеціального фінансового механізму для енергетичного сектору. Довжина підводної частини Balticconnector становить 77 км. Цей газопровід може щодня перекачувати 7,2 млн кубічних метрів газу", – йдеться в публікації.

Congratulations! The #Balticconnector has officially opened. This is truly a historical day for @EleringAS, @BCOYfi and for Europe! @inea_eu #CEFEnergy pic.twitter.com/Z2MtroytlL

— Elering (@EleringAS) 11 грудня 2019 р.
Схема газопроводу

Схема газопроводу

Гроші на будівництво газопроводу було виділено в липні 2016 року, а запустити його в роботу передбачалося у 2020 році. Країни Балтії почали зменшувати залежність від російського газу в січні 2015 року, коли Литва запустила свій перший плавучий термінал для приймання скрапленого природного газу в порту Клайпеди.

Естонія та Фінляндія об’єднали свої ГТС

Естонія та Фінляндія об’єднали свої ГТС

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL:

  • Комітет Сенату США в липні ухвалив законопроєкт про введення санкцій проти компаній і приватних осіб, що беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини.


  • Адміністрація Дональда Трампа вважає, що цей проєкт посилить економічний вплив Москви на Європу.


  • Російський "Газпром" очолює проєкт, тоді як інші учасники надають фінансову підтримку – це Shell, німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV і французька Engie. OMV також публічно висловилася на підтримку "Північного потоку-2".


  • Проєкт зіткнувся з юридичними викликами з боку Європи, яка змінила свої енергетичні правила для регулювання газопроводу.


  • 30 жовтня Данія видала дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у виключній економічній зоні країни. Магістраль пройде на південний схід від острова Борнгольм, заявили представники Данського енергетичного агентства.


  • Згодом німецькі коаліційні партії ХДС/ХСС і СДПН розробили закон, який захищає газопровід "Північний потік-2" від правил нової газової директиви Європейського Союзу.


  • Оператор проєкту будівництва газопроводу "Північний потік — 2" Nord Stream 2 AG практично закінчив роботи з прокладання труби. Про це заявив президент Російської Федерації Володимир Путін.


  • У Росії визнали, що не можуть вчасно добудувати газопровід "Північний потік-2". Завершення робіт відкладається на кілька місяців.


Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "газопровод в обхід Росії" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/obednalisya-proti-rosii-estoniya-ta-finlyandiya-pobuduvali-spilnij-gazoprovid.htm”