please wait, site is loading

Kripto Web

Суд дозволив групі "Приват" продати "дочку" російського банку

13.08.2019 14:28

Київський апеляційний суд відхилив скаргу держкорпорації "ВЕБ.РФ" на рішення судів попередніх інстанцій, яким корпорація хотіла зупинити продаж акцій Промінвестбанку.


Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду.


"Враховуючи те, що заявник не є стороною вказаного виконавчого провадження, яке безпосередньо пов`язане із предметом оскарження, він не наділений процесуальним правом щодо оскарження дій державного виконавця в порядку цивільного судочинства. Цей спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства", — йдеться у документі.


Нагадаємо:


Раніше Російський ВЕБ заявив про заборону продавати свою українську "дочку".


Пакет акцій "Промінвестбанку" в розмірі 99,7726% виставлений на аукціон на біржі ПФТС.


"Фінансова компанія "Женева" і "Європейське ощадне товариство" мають намір купити 99,8% акцій Промінвестбанку.


Стартова ціна пакета — 532,1 млн₴


Виставлений на продаж пакет акцій було стягнуто.


20 вересня 2018 року приватний виконавець виконавчого округу Києва Каращук K.Л. на підставі заяви ТОВ "Дайріс" відкрила виконавче провадження з примусового виконання ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року щодо стягненню акцій ПАТ "Промінвестбанк" на користь компанії "Дайріс" з групи "Приват" Ігоря Коломойського і партнерів.


У травні 2018 року Третейський суд в Гаазі постановив, що Російська Федерація повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму в розмірі 159 млн доларів.


Згідно з повідомленням суду, позов подали екс-глава Приватбанку Олександр Дубілет та 18 компаній, пов’язаних з екс-власниками банку або Приватбанком.


5 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва своєю ухвалою заарештував акції українських "дочок" російських банків, включаючи Промінвестбанк.


Верховний суд 25 січня 2019 року прийняв рішення накласти арешт на акції Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ Банку, які "належать боржникові — Російській Федерації".


Крім того, цим банкам заборонено відчужувати рухоме і нерухоме майно, яке "належить боржнику — Російській Федерації".


У червні 2019 року російський держбанк Внєшекономбанк, якому належало 99,7726% акцій Промінвестбанку, подав позов до арбітражу Торгової палати Стокгольма до України через порушення країною міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року.


Читайте також: Кримські активи, війна з Газпромом та інші спори. Що Україна виграла/програла в судах


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/08/13/650547/”