please wait, site is loading

Kripto Web

Автор рішення Конституційного суду Сліденко стверджує про тиск НАЗК на суддів

01.11.2020 00:49

Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко вважає, що агенти Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) тиснуть на суддів КСУ. Про це він заявив в ефірі «Громадського».

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУ

«Ця ситуація, яка склалася в КСУ з одним із суддів, коли в суд зайшли агенти НАЗК. Відповідно до закону, агенти НАЗК можуть зайти куди завгодно. А суд — це режимний об’єкт. Вони заходять у суд, підіймаються в кабінет до судді, на недоторкану територію, і починають вимагати від нього підпису», — стверджує Сліденко.

Суддя вважає, що для суддів повинні існувати інші спеціально передбачені механізми.

«У тому вигляді, в якому зараз існує закон «Про запобігання корупції», заходи, які застосовують до судді, порушують з погляду теорії і з погляду конституційних принципів незалежність і заборону впливу на суддю в будь-який спосіб», — переконаний суддя.

Раніше Сліденко повідомив, що ще на початку жовтня написав заяву про звільнення через тиск з Офісу президента. За його словами, наразі ця заява перебуває в суді, і саме він має її розглянути. При цьому він відмовився називати прізвища людей, які чинили на нього тиск.

Також Сліденко, коментуючи рішення КСУ, заявив, що воно не змушувало НАЗК закривати реєстр електронних декларацій. Суддя вважає, що глава НАЗК зробив це, щоб «загострити ситуацію».

  • 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість із яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
  • У НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів.
  • 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.
  • Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/53822-avtor-rishennya-ksu-slidenko-zayavlyaye-pro-tisk-agentiv-nazk-na-suddiv”