please wait, site is loading

Kripto Web

Шкарлєтом уже зайнялися в Європі

30.10.2020 15:48

Європейський союз профінансував свого часу реалізацію програм, спрямованих на реформування галузі освіти в Україні. Але тепер виконуючий обов’язки міністра Сергій Шкарлет поставив результат реформування під загрозу. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на дипломатичні джерела.

Повідомляється, що у Євросоюзі занепокоєні спробами Сергія Шкарлета зруйнувати реформи в міністерстві освіти. Очільник міністерства отримав офіційне попередження представництва Євросоюзу в Україні про небезпеку змін у міністерстві, які руйнують проведені раніше реформи.

Об этом сообщает Сергей Доренко

Мова йде про те, що Міносвіти представило проєкт рішення про зміну структури міністерства, яка передбачає ліквідацію усіх директоратів, утворених кілька років тому в межах реформи. Фінансування реформи забезпечував Європейський Союз.

В ЄС вважають, що запропоновані Сергієм Шкарлетом зміни порушують не лише зобов’язання України в межах уже проведеної реформи, але й умови надання зарезервованої для України макрофінансової допомоги Євросоюзу.

Також представництво ЄС звернулося до в.о. міністра освіти з листом.

«Ми закликаємо вас продовжувати належну дію цих структур і посилювати їхню роль у міністерстві ... Будь-який відкат досягнутого раніше успіху в реформах безсумнівно викличе нашу занепокоєність та може підірвати нашу співпрацю, яку ми сприймаємо як успішну й прагнемо продовжувати, зокрема, можливо, через нові програми допомоги в межах реформи держслужби», – наголошується в листі.

Фінансування лише виконуваних на даний момент програм має загальну вартість понад 200 мільйонів євро.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет очолює міністерство освіти та науки з приставкою «в.о.», оскільки Верховна рада не підтримала його кандидатуру. Без цього Кабмін у червні 2020 року зміг призначити ректора «Чернігівської політехніки» лише як виконуючого обов’язки міністра.

Проти призначення виступили активісти та представники галузі освіти. Одна з причин критики – підозра щодо плагіату у наукових роботах в.о. міністра. Пізніше Національне агентство з питань забезпечення якості вищої освіти підтвердило ці підозри.

Фахівці із залученням міжнародних експертів прийшли до висновку, що у трьох роботах Сергія Шкарлета є плагіат (запозичення з інших джерел, без вказання їхнього авторства).

Сам чиновник заявив, що подасть до суду на Національне агентство. Тепер же він відреагував і на ситуацію щодо звернення Євросоюзу, визнавши наявність такого листа.

– Цитування уривків із листа є вирваним із контексту, що нівелює розуміння змісту листа в цілому, – звернувся Сергій Шкарлет до ЗМІ через соціальні мережі і запевнив, що між МОН та ЄС триває конструктивний діалог і результативна співпраця.


Джерело статті: “https://siver.com.ua/news/shkarletom_uzhe_zajnjalisja_v_evropi/2020-10-30-27095”