please wait, site is loading

Kripto Web

Вплив Медведчука заперечують. УПЦ Московського патріархату провела «форум миру»

26.09.2020 14:10

Українська православна церква Московського патріархату, яка провела у Святогірській лаврі на Донеччині форум Люди миру, заперечує зв’язки з депутатом Віктором Медведчуком. Водночас усі три пов’язані з ним телеканали висвітлювали подію, а сам Медведчук виступив із заявою на підтримку заходу.

Об этом сообщает Политика 2.0

Про це речник УПЦ МП Микола Данилевич заявив Новостям Донбасса.

«Політичні лідери не можуть поки запропонувати нічого конструктивного, щоби подолати конфлікт (на Донбасі — ред.). Ми хотіли дати слово простим людям з Донбасу: вчителям, лікарям, військовим», — сказав він.

Читайте також:
Зовнішня розвідка називає Московський патріархат способом деструктивного впливу на Україну

Форум висвітлювали три телеканали, пов’язані з Медведчуком: 112 Україна, ZIK та NewsOne. Окрім них, захід транслювали телеканали НАШ (Євген Мураєв), Інтер (Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін), Україна 24 (Рінат Ахметов).

За словами Данилевича, форум проходив «без участі політиків», бо «вони певною мірою себе вичерпали». Також він додав, що захід могли висвітлювати всі, «хто хотів».

Читайте також:
Тарас Чорновіл
"Русскій мір" відходить в історію

Водночас сам депутат партії ОПЗЖ та кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук схвально відгукнувся щодо форуму.

Раніше пресслужба Ради національної безпеки і оборони заявила в повідомленні, що з наближенням місцевих виборів в Україні «спостерігається активізація окремих релігійних структур як інструментів антиукраїнської діяльності».

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, мета таких заходів — просування «руського миру», виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди. Він додав, що проведення подібних заходів зробило можливими анексію Криму та війну на Донбасі.

У Святогірську на Донеччині 22 вересня відбувся форум Люди миру, організований УПЦ Московського патріархату. Офіційна мета події, за словами організаторів, — «включення у переговорний процес на сході України всього суспільства, щоби почути думку і сформувати побажання мирних жителів».

Читайте також:
Росія розпалює релігійний конфлікт в окупованих Криму та Донбасі — Помпео
Редактор: Катерина Денісова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/upc-mp-provela-tak-zvaniy-forum-miru-vpliv-medvedchuka-zaperechuyut-novini-ukrajini-50114368.html”