please wait, site is loading

Kripto Web

Сьомий синьоокий ліцей перейменують на честь Олександра Сухомовського, який 30 років очолював навчальний заклад

24.09.2020 16:43


Видатний вчитель, директор школи-ліцею №7 пішов з життя 22 вересня у віці 75-ти років. На честь Олександра Сухомовського, який присвятив 30 років свого життя, пропрацювавши директором, перейменують навчальний заклад, повідомляє Vlasno.info з посиланням на Вінниця.info.

Об этом сообщает DEDAL

Сьогодні, 24 вересня, відбулася церемонія прощання з директором навчального закладу Олександром Григоровичем Сухомовським. Попрощатися з ним прийшли сотні вінничан: родичі, покоління учнів Олександра Григоровича, колеги та представники місцевої влади, а дорогу до вулиці Городецького, де розташована школа, на час церемонії перекрили патрульні поліцейські. Також стало відомо, що заклад освіти, який багато років очолював Олександр Сухомовський, назвуть його іменем.

syhomovsky

Якщо говорити про історію створення найкращого освітнього закладу у Вінниці і одного з найкращих в Україні, то я думаю, що дехто пам’ятає, як 30 років тому сьома школа була найгіршою в місті. Учні цієї школи навіть проходили по звітам тогочасної міліції, бо ж були бурхливі 90-ті. 30 років тому Олександр Григорович став керівником школи і почав формувати колектив, почав задумуватися, як якісну освіту надавати саме в цьому закладі, і найцікавіше – він перший у Вінниці застосував ідею створення ліцею. І це йому вдалося разом з тим колективом, який він зібрав. Лише колективу відомо, скільки зусиль пішло на те, аби ліцей став кращим в місті.

«Вчора Міністерство освіти і науки опублікувало чергові рейтинги за результатами ЗНО. ТОП-200 серед загальноосвітніх навчальних закладів. ТОП-200 серед 2 тисяч шкіл України – 147 місце у 7-го ліцею. Це праця Олександра Григоровича, його колег, праця учнів.

Мені теж приємно, що я можу назвати себе його учнем. Коли я тільки став директором, його призначили мені наставником. І ті поради, які він мені давав, були дуже слушні в моєму житті. І я їх дуже ціную. Можливо, саме завдяки їм людина стає успішною. Для школи, для родини – це втрата, яку неможливо замінити нічим. Але справа, яку він розпочав, має бути продовжена. І найкращою пам’яттю про нього будуть успішні учні 7-ї школи-ліцею», – відзначив заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк.

Своє слово про визначну постать вчителя сказали також очільниця департаменту освіти міськради Оксана Яценко, колега та друг Олександра Сухомовського, директор Вінницького технічного ліцею Степан Пастух, батьки учнів та ті учні школи, які вже виросли та повели своїх дітей до цього ліцею. Також попрощатися прийшли Генеральний консул Республіки Польщі у Вінниці Дамян Цярцінські та голова ГО «Спілка поляків Вінниччини» Алла Ратинська, адже з 1991-го року, під керівництвом Олександра Григоровича, розпочалася співпраця школи-ліцею з Генеральним консульством Польщі.

Наостанок представники колективу навчального закладу дійсно звернулися до міської влади з проханням перейменувати 7-ий ліцей та надати йому ім’я Олександра Григоровича Сухомовського.

В останню путь директора школи-ліцею провели сотні присутніх останнім дзвоником, оплесками та піснею школи "Віват ліцей, віват.."

На цвинтар, де поховають визначного педагога, поїхали лише родичі.


Джерело статті: “http://vlasno.info/suspilstvo/dopomoga/osvita/item/39487-somij-sinookij-litsej-perejmenuyut”