please wait, site is loading

Kripto Web

Розпуск Ради – запит суспільства на оновлення - експерт

Рада вже отримала свою оцінку від суспільства, є серйозний запит на оновлення парламенту. Указ президента про розпуск є законним та логічним.

Про це заявив політичний експерт Арсеній Пушкаренко в ефірі NewsOne.

“Рішення про розпуск Ради було політичним, але в рамках правового поля. У березні цього року Київський апеляційний суд звертався до Верховної Ради з вимогою надати список існування коаліції, але Парубій не виконав рішення суду. Указ президента конституційний, адже ми всі прекрасно розуміємо, що в 2016-му році з коаліції вийшло три фракції – Радикальна партія, “Батьківщина” і “Самопоміч”. На той момент в БПП і “Народному фронті” не було 226 голосів, тобто кількісного складу більшості не було. Згідно діючого законодавства, коаліція складається виключно з депутатських фракцій, а не окремих депутатів. Відповідно указ про Розпуск є законним та логічним”, — аналізує Пушкаренко.

“Більшість зараз парламентських політичних сил не пройде до наступного скликання. Ці кілька місяців не мають жодного значення, тому що є запит суспільства, парламент вже свою оцінку отримав. По тим соціологічним дослідженням, які ми бачимо, фактично йде запит на оновлення цього парламенту”, — стверджує експерт.

“Суспільство хотіло перезапуску парламенту і оновлення – Зеленський не став домовлятися з кимось чи торгуватися. Ющенко таку можливість мав у 2006-му році, але пішов на “договорняки” з Симоненко, Морозом і закінчив так, як закінчив. Зеленський на сьогодні намагається виправдовувати ту довіру, яку йому надали. А це 73 відсотки українців”, — акцентував Пушкаренко.

“Якщо президент отримає більшість або велику кількість мандатів, ті вольові рішення, які на сьогодні від нього чекають, він зможе приймати їх через Верховну Раду”, — стверджує він.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/rozpusk-radi-zapit-suspilstva-na-onovlennya-ekspert.htm”