please wait, site is loading

Kripto Web

В Румунії відбувається антикорупційний референдум

В Румунії у неділю, одночасно із виборами в Європарламент, відбувається референдум з приводу скасування амністії і помилування тих, хто засуджений за корупційні злочини.
Про це повідомляє "Європейська правда".
За словами президента Румунії Клауса Йоганніса, який підписав указ про проведення опитування, референдум необхідний у зв’язку з "серйозною стурбованістю суспільства через корупцію та її наслідки, а також необхідністю забезпечити непідкупність чиновників".
[L]
Виборцям пропонують відповісти на такі запитання: "Чи підтримуєте ви заборону на амністію і помилування у випадках, пов’язаних з корупцією?" та "Чи підтримуєте ви заборону на прийняття урядом надзвичайних постанов в області судової організації?"
Референдум вважається дійсним, якщо явка виборців становить не менше 30%.
[L]
Нагадаймо, 24 квітня нижня палата парламенту Румунії схвалила зміни до кримінального кодексу, які можуть закрити кілька поточних справ про корупцію на високому рівні.
У Європейській комісії критикують Румунію за відсутність прогресу у проведенні судової реформи, спробах проштовхнути правові зміни, які послаблюють незалежність судової влади, та допомогти політикам, звинуваченим у корупції.

Джерело статті: “https://www.newsline.com.ua/society/v-rumuniyi-vidbuvaetsya-antikoruptsiyniy-referendum-26052019123847”