please wait, site is loading

Kripto Web

Стабільність тарифів для населення мають підтримати атомна й гідроенергія – експерт

Василь Котко: Компанії, що виробляють електроенергію на ТЕС, теплових електростанціях, у них невисока рентабельність

Покладання на підприємства теплової генерації спецзобов’язань щодо субсидування тарифів для населення на електроенергію під час запуску нового ринку підвищить ціни, заявив в ефірі телеканала "112 Україна" президент Першої енергетичної асоціації України Василь Котко.

Пропозицію забезпечувати послуги громадського інтересу (PSO – Public Service Obligation) коштом приватних компаній Котко охарактеризував як популізм.

"Абсолютно чіткий популізм. Ніякого відношення до економіки це не має. Ніякої логіки тут немає. Це все одно, що в бідняка вимагати, щоб він ще займався благодійністю. Справа в тому, що теплова генерація, ТЕС, у них і зараз собівартість і ціни високі. Чому? Тому що працюють на вугіллі. Або, наприклад, ТЕЦ працюють на газі – у них ще вищі ціни. Компанії, що виробляють електроенергію на ТЕС, теплових електростанціях, – у них невисока рентабельність", – стверджує Котко.

Експерт вважає економічно обґрунтованим покласти PSO на підприємства атомної та гідроенергетики, які мають низьку собівартість виробництва і після запуску ринку електроенергії з 1 липня зможуть продавати електроенергію безпосередньо споживачам, унаслідок чого прибуток цих підприємств зросте.

"В "Енергоатому" з’явиться ресурс. В "Укргідроенерго" те саме. У цьому економічна логіка", – зазначив він.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід передбачено законом "Про ринок електроенергії", ухваленим у 2017 році. Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу й передання електроенергії.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запропонувало покласти на "Енергоатом" і "Укргідроенерго" спеціальні зобов’язання з постачання електроенергії населенню до 31 грудня 2020 року, щоб забезпечити суспільні інтереси в умовах функціонування з 1 липня 2019 року нового оптового ринку електроенергії. Проект постанови було опубліковано на сайті міністерства 17 травня. 22 травня цей проект було затверджено, повідомляє агентство "РБК-Україна".

Гендиректор "Енергоатом-Трейдинг" Сергій Бедін заявляв, що компанія готова брати участь у підтримці тарифів для населення під час запровадження нового енергоринку.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-stabilnist-tarifiv-dlja-naselennja-povinni-pidtrimati-atomna-i-gidroenergija-ekspert-991909.html”